- Espanja
- Murcian alue
- Club Sierra Golf
- Reiät
- 18
- Par
- 72
- Slope
- 124–139
- Course Rating
- 68,9–83,8
- Pituus
- 6 818 m
- Valkoiselta
Club Sierra Golf, Balsicas (Murcia, Murcian alue), on 18-reikäinen par 72 -golfkenttä. Kentän pituus valkoiselta tiiltä on 6 818 metriä. Kentän slope vaihtelee tiistä riippuen välillä 124–139. Kentän Course Rating vaihtelee välillä 68,9–83,8. Kentällä on 4 par 3 -reikää, 10 par 4 -reikää ja 4 par 5 -reikää.
- Seuran verkkosivut
- newsierragolf.com
Tuloskortti
Par, reiän tasoitusindeksi ja metrit jokaiselta tiiltä.
Tii
| Tii | Pituus | Par | CR | Slope |
|---|---|---|---|---|
| ValkoiseltaMiehet | 6 818 m | 72 | 76,0 | 133 |
| ValkoiseltaNaiset | 6 818 m | 72 | 83,8 | 139 |
| KeltaiseltaMiehet | 6 261 m | 72 | 73,0 | 130 |
| KeltaiseltaNaiset | 6 261 m | 72 | 80,3 | 137 |
| SiniseltäMiehet | 5 756 m | 72 | 70,0 | 128 |
| SiniseltäNaiset | 5 756 m | 72 | 77,2 | 137 |
| PunaiseltaMiehet | 5 579 m | 72 | 68,9 | 124 |
| PunaiseltaNaiset | 5 579 m | 72 | 76,0 | 135 |
| Reikä | Par | Hcp | Valkoiselta | Keltaiselta | Siniseltä | Punaiselta |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 5 | 4 | 533 | 480 | 438 | 432 |
| 2 | 4 | 16 | 368 | 313 | 308 | 270 |
| 3 | 3 | 18 | 185 | 153 | 143 | 115 |
| 4 | 5 | 2 | 534 | 492 | 448 | 442 |
| 5 | 4 | 14 | 361 | 336 | 301 | 296 |
| 6 | 3 | 12 | 186 | 165 | 125 | 119 |
| 7 | 4 | 6 | 407 | 374 | 350 | 344 |
| 8 | 4 | 10 | 369 | 347 | 319 | 312 |
| 9 | 4 | 8 | 387 | 339 | 308 | 302 |
| Ulos | 36 | 3 330 | 2 999 | 2 740 | 2 632 | |
| 10 | 4 | 9 | 400 | 362 | 325 | 318 |
| 11 | 5 | 7 | 532 | 495 | 463 | 455 |
| 12 | 4 | 15 | 394 | 379 | 350 | 342 |
| 13 | 3 | 13 | 155 | 123 | 108 | 102 |
| 14 | 4 | 3 | 448 | 417 | 389 | 380 |
| 15 | 4 | 1 | 422 | 399 | 367 | 359 |
| 16 | 4 | 17 | 421 | 395 | 358 | 350 |
| 17 | 3 | 11 | 181 | 169 | 161 | 153 |
| 18 | 5 | 5 | 535 | 523 | 495 | 488 |
| Sisään | 36 | 3 488 | 3 262 | 3 016 | 2 947 | |
| Yhteensä | 72 | 6 818 | 6 261 | 5 756 | 5 579 |
Reikä reiältä
Avaa reikä ja lennä sen yli 3D:nä tiiltä griinille. Sen jälkeen voit kiertää sen omaan tahtiisi.

Reikä
1
- Par
- 5
- Hcp
- 4
- m
- 533
- Keltaiselta480 m
- Siniseltä438 m
- Punaiselta432 m

Reikä
2
- Par
- 4
- Hcp
- 16
- m
- 368
- Keltaiselta313 m
- Siniseltä308 m
- Punaiselta270 m

Reikä
3
- Par
- 3
- Hcp
- 18
- m
- 185
- Keltaiselta153 m
- Siniseltä143 m
- Punaiselta115 m

Reikä
4
- Par
- 5
- Hcp
- 2
- m
- 534
- Keltaiselta492 m
- Siniseltä448 m
- Punaiselta442 m

Reikä
5
- Par
- 4
- Hcp
- 14
- m
- 361
- Keltaiselta336 m
- Siniseltä301 m
- Punaiselta296 m

Reikä
6
- Par
- 3
- Hcp
- 12
- m
- 186
- Keltaiselta165 m
- Siniseltä125 m
- Punaiselta119 m

Reikä
7
- Par
- 4
- Hcp
- 6
- m
- 407
- Keltaiselta374 m
- Siniseltä350 m
- Punaiselta344 m

Reikä
8
- Par
- 4
- Hcp
- 10
- m
- 369
- Keltaiselta347 m
- Siniseltä319 m
- Punaiselta312 m

Reikä
9
- Par
- 4
- Hcp
- 8
- m
- 387
- Keltaiselta339 m
- Siniseltä308 m
- Punaiselta302 m

Reikä
10
- Par
- 4
- Hcp
- 9
- m
- 400
- Keltaiselta362 m
- Siniseltä325 m
- Punaiselta318 m

Reikä
11
- Par
- 5
- Hcp
- 7
- m
- 532
- Keltaiselta495 m
- Siniseltä463 m
- Punaiselta455 m

Reikä
12
- Par
- 4
- Hcp
- 15
- m
- 394
- Keltaiselta379 m
- Siniseltä350 m
- Punaiselta342 m

Reikä
13
- Par
- 3
- Hcp
- 13
- m
- 155
- Keltaiselta123 m
- Siniseltä108 m
- Punaiselta102 m

Reikä
14
- Par
- 4
- Hcp
- 3
- m
- 448
- Keltaiselta417 m
- Siniseltä389 m
- Punaiselta380 m

Reikä
15
- Par
- 4
- Hcp
- 1
- m
- 422
- Keltaiselta399 m
- Siniseltä367 m
- Punaiselta359 m

Reikä
16
- Par
- 4
- Hcp
- 17
- m
- 421
- Keltaiselta395 m
- Siniseltä358 m
- Punaiselta350 m

Reikä
17
- Par
- 3
- Hcp
- 11
- m
- 181
- Keltaiselta169 m
- Siniseltä161 m
- Punaiselta153 m

Reikä
18
- Par
- 5
- Hcp
- 5
- m
- 535
- Keltaiselta523 m
- Siniseltä495 m
- Punaiselta488 m
Ilmakuva: PNOA cedido por © Instituto Geográfico Nacional
Sijainti
Balsicas (Murcia, Murcian alue) · Ctra. C-3319 Murcia - San Javier · 30591
37.86154, -0.98049
Usein kysytyt kysymykset
- Missä Club Sierra Golf sijaitsee?
- Balsicas (Murcia, Murcian alue). Ctra. C-3319 Murcia - San Javier, 30591.
- Montako reikää kentällä Club Sierra Golf on ja mikä on sen par?
- Club Sierra Golf, Balsicas (Murcia, Murcian alue), on 18-reikäinen par 72 -golfkenttä. Kentällä on 4 par 3 -reikää, 10 par 4 -reikää ja 4 par 5 -reikää.
- Mikä on kentän Club Sierra Golf slope ja Course Rating?
- Kentän slope vaihtelee tiistä riippuen välillä 124–139. Kentän Course Rating vaihtelee välillä 68,9–83,8.
- Kuinka pitkä Club Sierra Golf on?
- Kentän pituus valkoiselta tiiltä on 6 818 metriä.
- Voiko kentän Club Sierra Golf reikiä katsoa 3D:nä?
- Kyllä. Tällä sivulla voit lentää 3D:nä kentän 18 reiän yli.
Lähellä olevat kentät
Morris Golf
Mukana sovelluksessa
Live-tuloskortti, etäisyydet ja tilastosi Morris Golf -sovelluksessa.
Tiedot Morris Golfin kenttäluettelosta. Jos jokin näyttää väärältä, kerro siitä Morrisille WhatsAppissa.