Golfkenttä
Club Esportiu Pula Golf
Son Servera (Illes Balears, Baleaarit)
- 18 reikää
- Par 72
- Lähetä kaverille
- Reiät
- 18
- Par
- 72
- Slope
- 125–145
- Course Rating
- 67,3–75,6
- Pituus
- 6 297 m
- Valkoiselta
Club Esportiu Pula Golf, Son Servera (Illes Balears, Baleaarit), on 18-reikäinen par 72 -golfkenttä. Kentän pituus valkoiselta tiiltä on 6 297 metriä. Kentän slope vaihtelee tiistä riippuen välillä 125–145. Kentän Course Rating vaihtelee välillä 67,3–75,6. Kentällä on 4 par 3 -reikää, 10 par 4 -reikää ja 4 par 5 -reikää. Klubilla on 2 kenttää: Pula Golf, Pula Cto. España Absoluto Femenino 2026.
- Seuran verkkosivut
- pulagolf.com
Tuloskortti
Par, reiän tasoitusindeksi ja metrit jokaiselta tiiltä.
Tii
| Tii | Pituus | Par | CR | Slope |
|---|---|---|---|---|
| ValkoiseltaMiehet | 6 297 m | 72 | 74,4 | 139 |
| KeltaiseltaMiehet | 5 869 m | 72 | 72,0 | 135 |
| SiniseltäMiehet | 5 452 m | 72 | 69,4 | 132 |
| SiniseltäNaiset | 5 452 m | 72 | 75,6 | 145 |
| PunaiseltaMiehet | 5 107 m | 72 | 67,3 | 125 |
| PunaiseltaNaiset | 5 107 m | 72 | 73,4 | 138 |
| Reikä | Par | Hcp | Valkoiselta | Keltaiselta | Siniseltä | Punaiselta |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 4 | 6 | 385 | 373 | 358 | 342 |
| 2 | 3 | 16 | 161 | 156 | 144 | 130 |
| 3 | 4 | 4 | 379 | 332 | 299 | 268 |
| 4 | 4 | 18 | 359 | 348 | 334 | 322 |
| 5 | 4 | 14 | 325 | 304 | 290 | 266 |
| 6 | 5 | 12 | 494 | 465 | 448 | 425 |
| 7 | 4 | 10 | 397 | 375 | 366 | 355 |
| 8 | 3 | 8 | 197 | 174 | 149 | 131 |
| 9 | 5 | 2 | 450 | 427 | 413 | 387 |
| Ulos | 36 | 3 147 | 2 954 | 2 801 | 2 626 | |
| 10 | 5 | 13 | 519 | 449 | 431 | 387 |
| 11 | 4 | 9 | 286 | 278 | 253 | 243 |
| 12 | 5 | 17 | 431 | 431 | 398 | 391 |
| 13 | 3 | 7 | 163 | 153 | 142 | 122 |
| 14 | 4 | 11 | 361 | 304 | 279 | 273 |
| 15 | 4 | 3 | 407 | 395 | 346 | 339 |
| 16 | 4 | 5 | 398 | 365 | 341 | 323 |
| 17 | 4 | 1 | 405 | 389 | 334 | 284 |
| 18 | 3 | 15 | 180 | 151 | 127 | 119 |
| Sisään | 36 | 3 150 | 2 915 | 2 651 | 2 481 | |
| Yhteensä | 72 | 6 297 | 5 869 | 5 452 | 5 107 |
Reikä reiältä
Jokaisen reiän par, tasoitusindeksi ja metrit jokaiselta tiiltä.
Reikä
1
- Par
- 4
- Hcp
- 6
- m
- 385
- Keltaiselta373 m
- Siniseltä358 m
- Punaiselta342 m
Reikä
2
- Par
- 3
- Hcp
- 16
- m
- 161
- Keltaiselta156 m
- Siniseltä144 m
- Punaiselta130 m
Reikä
3
- Par
- 4
- Hcp
- 4
- m
- 379
- Keltaiselta332 m
- Siniseltä299 m
- Punaiselta268 m
Reikä
4
- Par
- 4
- Hcp
- 18
- m
- 359
- Keltaiselta348 m
- Siniseltä334 m
- Punaiselta322 m
Reikä
5
- Par
- 4
- Hcp
- 14
- m
- 325
- Keltaiselta304 m
- Siniseltä290 m
- Punaiselta266 m
Reikä
6
- Par
- 5
- Hcp
- 12
- m
- 494
- Keltaiselta465 m
- Siniseltä448 m
- Punaiselta425 m
Reikä
7
- Par
- 4
- Hcp
- 10
- m
- 397
- Keltaiselta375 m
- Siniseltä366 m
- Punaiselta355 m
Reikä
8
- Par
- 3
- Hcp
- 8
- m
- 197
- Keltaiselta174 m
- Siniseltä149 m
- Punaiselta131 m
Reikä
9
- Par
- 5
- Hcp
- 2
- m
- 450
- Keltaiselta427 m
- Siniseltä413 m
- Punaiselta387 m
Reikä
10
- Par
- 5
- Hcp
- 13
- m
- 519
- Keltaiselta449 m
- Siniseltä431 m
- Punaiselta387 m
Reikä
11
- Par
- 4
- Hcp
- 9
- m
- 286
- Keltaiselta278 m
- Siniseltä253 m
- Punaiselta243 m
Reikä
12
- Par
- 5
- Hcp
- 17
- m
- 431
- Keltaiselta431 m
- Siniseltä398 m
- Punaiselta391 m
Reikä
13
- Par
- 3
- Hcp
- 7
- m
- 163
- Keltaiselta153 m
- Siniseltä142 m
- Punaiselta122 m
Reikä
14
- Par
- 4
- Hcp
- 11
- m
- 361
- Keltaiselta304 m
- Siniseltä279 m
- Punaiselta273 m
Reikä
15
- Par
- 4
- Hcp
- 3
- m
- 407
- Keltaiselta395 m
- Siniseltä346 m
- Punaiselta339 m
Reikä
16
- Par
- 4
- Hcp
- 5
- m
- 398
- Keltaiselta365 m
- Siniseltä341 m
- Punaiselta323 m
Reikä
17
- Par
- 4
- Hcp
- 1
- m
- 405
- Keltaiselta389 m
- Siniseltä334 m
- Punaiselta284 m
Reikä
18
- Par
- 3
- Hcp
- 15
- m
- 180
- Keltaiselta151 m
- Siniseltä127 m
- Punaiselta119 m
Ilmakuva: PNOA cedido por © Instituto Geográfico Nacional
Sijainti
Son Servera (Illes Balears, Baleaarit) · Predio de Pula · 07550
39.64440, 3.37540
Usein kysytyt kysymykset
- Missä Club Esportiu Pula Golf sijaitsee?
- Son Servera (Illes Balears, Baleaarit). Predio de Pula, 07550.
- Montako reikää kentällä Club Esportiu Pula Golf on ja mikä on sen par?
- Club Esportiu Pula Golf, Son Servera (Illes Balears, Baleaarit), on 18-reikäinen par 72 -golfkenttä. Kentällä on 4 par 3 -reikää, 10 par 4 -reikää ja 4 par 5 -reikää.
- Mikä on kentän Club Esportiu Pula Golf slope ja Course Rating?
- Kentän slope vaihtelee tiistä riippuen välillä 125–145. Kentän Course Rating vaihtelee välillä 67,3–75,6.
- Kuinka pitkä Club Esportiu Pula Golf on?
- Kentän pituus valkoiselta tiiltä on 6 297 metriä.
Lähellä olevat kentät
- Club de Golf Son ServeraCosta de los Pinos · 18 reikää3,1 km
- Campo de Golf CanyamelCanyamel · 18 reikää5,8 km3D
- Club de Golf CapdeperaArta · 18 reikää6,4 km3D
- Club de Golf AlcanadaAlcudia · 18 reikää28 km3D
- Club de Golf de PollensaPollença · 9 reikää38 km3D
- Club de Golf Son GualPalma de Mallorca · 18 reikää50 km3D
Morris Golf
Mukana sovelluksessa
Live-tuloskortti, etäisyydet ja tilastosi Morris Golf -sovelluksessa.
Tiedot Morris Golfin kenttäluettelosta. Jos jokin näyttää väärältä, kerro siitä Morrisille WhatsAppissa.